Odbudowa zęba

Gdy korona zęba jest poważnie uszkodzona, należy wykonać jej odbudowę. Dzieje się tak gdy ząb został zniszczony przez próchnicę bądź doszło do urazu mechanicznego. W zależności od rozległości uszkodzenia stosuje się kilka metod odbudowy. Gdy ubytek jest niewielki, wystarczy użycie kompozytu na jego powierzchni. Kiedy natomiast jest rozległy, należy zastosować włókno szklane z materiałem kompozycyjnym. Włókno szklane wykorzystuje się je jako wkłady korzeniowe bądź wzmocnienie korony.

Skuteczne rozwiązania w przypadku odbudowy zęba oferuje również protetyka ​– ​Mielec to miejsce, w którym wykonujemy uzupełnienia inlay i onlay oraz korony porcelanowe, pełnoceramiczne lub na podbudowie z tlenku cyrkonu. Każde z tych rozwiązań doskonale naśladuje naturalne uzębienie, jest trwałe i odporne na uszkodzenia.

Dr Bożena Lupa, dr Szymon Sikora i dr Aleksandra Sikora najczęściej zajmują się pomocą pacjentom z tego typu potrzebami.

Odbudowa zęba
4.8 (95%) 4 votes

Napisz do nas

Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

Dlaczego my?

Dynamicznie się rozwijamy – dbamy o to, aby nasza wiedza i umiejętności korespondowały z najnowszymi zdobyczami technologii. Stawiamy na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, każdego roku odbywamy dużą ilość szkoleń. Ale nie tylko dlatego. Uwielbiamy się uśmiechać i chcemy tym samym obdarowywać naszych pacjentów 🙂

Bo UŚMIECH MA ZNACZENIE !

 

wejdź na forum i przeczytaj opinie o naszych stomatologach

Zadzwoń teraz