?>

Protetyka

Protetyka – Mielec tu znajdziesz najlepszych lekarzy, którzy pomogą Ci odzyskać uśmiech.

Dobry protetyk w gabinecie Medental

Mielec jest miejscem, w którym znajdziesz doświadczonych lekarzy. Protetyka to wyjątkowa dziedzina, dzięki której odzyskasz utracone funkcje żucia i gryzienia, a także piękny uśmiech. Uzupełniamy braki w uzębieniu wykorzystując najlepsze protezy stałe w postaci koron i mostów bądź wysokiej jakości protezy ruchome. Zawsze stawiamy na naturalny wygląd stosowanych uzupełnień.

Korony zębowe dla olśniewającego efektu

Korony stosuje się, gdy standardowe wypełnienia nie są wystarczające. Dzieje się tak, gdy ząb jest poważnie uszkodzony. Zastępują one widoczną część zęba, dlatego wykonywane są z najlepszej jakości materiałów, jak porcelana czy cyrkon.

Mosty protetyczne o wysokiej estetyce

Mosty zastępują brak od jednego do kilku zębów, jeśli te znajdują się w swoim sąsiedztwie. Wymagają oszlifowania zębów sąsiadujących, jednak zapewniają bardzo dobry efekt estetyczny. Na oszlifowanych zębach osadza się korony wykonane z porcelany lub lub cyrkonu.

Licówki dla idealnego uśmiechu

Licówki wyrównują drobne nierówności oraz maskują przebarwienia zębów. To cienkie porcelanowe płatki, które protetyk dokleja do przedniej strony zęba. W tym celu konieczne jest minimalne oszlifowanie powierzchni zębów. Są one trwałe i odporne, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny. Podaruj sobie piękny uśmiech dzięki licówkom.

Dr Katarzyna Sikora od lat specjalizuje się w metamorfozach wyglądu przy zastosowaniu licówek. Dzięki doświadczeniu, wiedzy i wspaniałych laboratoriach protetycznych, z którymi współpracuje, efekt przemiany jest przewidywalny i zachwycający. Jeśli poszukujesz dobrego protetyka – Mielec i Medental jest idealnym miejscem, by odmienić swój uśmiech.

Nasi protetycy Mielec w Medentalu proponują także protezy ruchome:

Protezy akrylowe

W przypadku całkowitego bezzębia stosuje się protezy całkowite wykonane z akrylu. Mają one kształt podkowy i przylegają do podniebienia pacjenta.

Protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe są zdrowsze od protez całkowitych. Cechuje je lekkość konstrukcji, a klamry gwarantują stabilność. Co ważne, nie uciskają wyrostka zębodołowego.

Zaufany protetyk w Mielcu ? Znajdziesz go w Medental.

Leczeniem protetycznym zajmują się głównie dr Bożena Lupa i dr Katarzyna Sikora .

Odbudowa zęba

Gdy korona zęba jest poważnie uszkodzona, należy wykonać jej odbudowę. Dzieje się tak gdy ząb został zniszczony przez próchnicę bądź doszło do urazu mechanicznego. W zależności od rozległości uszkodzenia stosuje się kilka metod odbudowy. Gdy ubytek jest niewielki, wystarczy użycie kompozytu na jego powierzchni. Kiedy natomiast jest rozległy, należy zastosować włókno szklane z materiałem kompozycyjnym. Włókno szklane wykorzystuje się jako wkłady koronowo-korzeniowe bądź wzmocnienie korony.

Skuteczne rozwiązania w przypadku odbudowy zęba oferuje również protetyka – Mielec to miejsce, w którym wykonujemy uzupełnienia inlay i onlay oraz korony porcelanowe, pełnoceramiczne lub na podbudowie z tlenku cyrkonu. Każde z nich doskonale naśladuje naturalne uzębienie, jest trwałe i odporne na uszkodzenia.

Dr Bożena Lupa, dr Szymon Sikora i dr Aleksandra Sikora najczęściej zajmują się pomocą pacjentom z tego typu potrzebami.

pobierz zalecenia w PDF

 

  Napisz do nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

  Dlaczego my?

  Dynamicznie się rozwijamy – dbamy o to, aby nasza wiedza i umiejętności korespondowały z najnowszymi zdobyczami technologii. Stawiamy na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, każdego roku odbywamy dużą ilość szkoleń. Ale nie tylko dlatego. Uwielbiamy się uśmiechać i chcemy tym samym obdarowywać naszych pacjentów 🙂

  Bo UŚMIECH MA ZNACZENIE !

   

  wejdź na forum i przeczytaj opinie o naszych stomatologach

  Zadzwoń teraz