?>

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgiczna precyzja w gabinecie Medental

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną wymagającą precyzji i dużego doświadczenia. Lekarz zajmujący się chirurgią w naszej klinice to dr Krystyna Rolnicka Tyniec. Jej wiedza, empatia i perfekcjonizm gwarantują prawidłowy przebieg leczenia i komfort pacjentów. Pani doktor Krystyna Rolnicka-Tyniec uzyskała tytuł implantologa po zakończonym z wyróżnieniem egzaminem prestiżowym Curriculum Implantologicznym DSI.

Każdy z zabiegów poprzedza szczegółowa rozmowa z pacjentem, nazywana konsultacją .

Umożliwia ona szczegółowe zaplanowanie i podjęcie bezpiecznego leczenia. Oto niektóre z zabiegów chirurgicznych, których podejmuje się ​dentysta chirurg w Medental w Mielcu:

Ekstrakcja zęba

Polega na usunięciu zęba z zębodołu przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi. Zabieg przeprowadzany jest precyzyjnie i szybko. Następnie chirurg stomatologudziela pacjentom szczegółowych instrukcji pozabiegowych.

Ekstrakcje skomplikowane

Zabiegi chirurgiczne polegające na usunięciu zęba znajdującego się pod dziąsłem.

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

Zabieg dotyczy najczęściej zębów mądrości w pełni wykształconych, lecz zatrzymanych pod dziąsłem. Mogą one powodować ból i do pewnego stopnia zaburzać estetykę uśmiechu. Usunięcie zębów zatrzymanych wymaga interwencji chirurgicznej, ponieważ jest bardziej skomplikowane i pracochłonne niż zwykła ekstrakcja.

Plastyka wędzidełka

Zabieg polega na nacięciu wędzidełka łączącego wargę lub język z wyrostkiem zębodołowym w przypadkach, w których znajduje się ono za blisko zębów, posiada nieodpowiedni kształt lub rozmiar, czy też szkodliwie wpływa na estetykę uzębienia i ustawienie zębów. Zabieg ten przeciwdziała rozwojowi i utrwalaniu wad wymowy u dzieci.

Resekcja wierzchołka

Lekarz zajmujący się chirurgią usuwa wierzchołek korzenia, jeśli tylko zmiany okołowierzchołkowe w zębie przekraczają 10 mm, czym uniemożliwiają leczenie kanałowe. Resekcję wierzchołka przeprowadza się także, jeśli w kości otaczającej korzeń powstają zmiany chorobowe.

Nacięcie ropnia

Zabieg polega na usunięciu ropnia, do którego wykształcenia doszło na skutek infekcji. Ropień powstaje wtedy, gdy ropa w ognisku zakażenia nie ma odpływu.

Zabiegi przygotowawcze do implantacji

W naszym gabinecie działamy kompleksowo, dlatego oferujemy pełen zakres zabiegów, które przygotowują pacjenta do wszczepienia implantu.

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Zabieg wszczepienia przez implantologa w Mielcu implantów zębów może być poprzedzony zabiegiem podniesienia dna zatoki szczękowej. Między błoną śluzową zatoki a wyrostkiem zębodołowym dentysta chirurg umieszcza materiał kościotwórczy, który wpływa na kość w taki sposób, że staje się ona mocniejsza i przygotowana do zabiegu implantacji. Sterowana regeneracja kości – podczas tego typu zabiegów wykorzystujemy materiały kościotwórcze i kościozastępcze, które wspierają regenerację tkanki kostnej. Dentysta nacina dziąsła i odsłania kości, po czym wprowadza odpowiednie materiały, które pokrywa ochronną powłoką na czas regeneracji.

pobierz zalecenia w PDF

 

  Napisz do nas

  Wyrażam zgode na przetwarzanie danych i akceptuje regulamin.

  Dlaczego my?

  Dynamicznie się rozwijamy – dbamy o to, aby nasza wiedza i umiejętności korespondowały z najnowszymi zdobyczami technologii. Stawiamy na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, każdego roku odbywamy dużą ilość szkoleń. Ale nie tylko dlatego. Uwielbiamy się uśmiechać i chcemy tym samym obdarowywać naszych pacjentów 🙂

  Bo UŚMIECH MA ZNACZENIE !

   

  wejdź na forum i przeczytaj opinie o naszych stomatologach

  Zadzwoń teraz